czym jest biofeedback

Biofeedback, czyli jak radzić sobie ze stresem i przywrócić wewnętrzny spokój

Trening z VERIM- em
 
to zabawa ze swoim umysłem – gdzie należy cieszyć się z sukcesów i nie przejmować się niepowodzeniami. Można spróbować jeszcze raz, odpuścić i wrócić.
 
BIOFEEDBACK VERIM jest systemem autodydaktycznym opartym na rozszerzonej metodzie biofeedbacku, nazwanej psycho – interaktywnością.

********************************

Stres i jego negatywne skutki

„Nienaturalna praca prowadzi do zbyt dużego stresu”
BHAGAWADGITA

Długotrwały stres wpływa na ciało, umysł, emocje i zachowanie. Jeśli niekorzystne pobudzenie organizmu trwa powyżej kilku tygodni, a trudne sytuacje nie rozwiązują się, stres może przekształcić się w długotrwały i męczący. Dobrze jest zastosować metody łagodzące, aby zmienić tryb życia i odczuwalne przeciążenie psychofizyczne. Każdy ma swoją odporność na stres, ale warto zapobiec wypaleniu czy też wyczerpaniu aby przywrócić równowagę.

Jak radzić sobie ze stresem?

Jest wiele metod, które pomagają w redukcji napięcia czy. Należy indywidualnie znaleźć najlepszy sposób dla siebie, aby skutecznie go niwelować. Dostosować styl życia do możliwości i sytuacji, ale i indywidualnych potrzeb organizmu. Jednocześnie realizując swoje cele i marzenia, wpływać mobilizująco, pozytywnie na otoczenie i bliskich.

Z szerokiej gamy możliwości można wybrać np.;

 • ruch/sport,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • relaksacyjne,
 • medytacje,
 • mindfullnes,
 • wizualizacje,
 • floating,
 • yielding,
 • Biofeedback.

Biofeedback jako skuteczna metoda przywracania wewnętrznego spokoju

Biofeedback przywraca wewnętrzny spokój, powoduje relaks i rozwija kreatywność. Pozwala kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Pozwala się wyciszyć i skupić przed różnymi ekspozycjami na stres np.: zawody sportowe, wystąpienia publiczne, egzaminy, ważne spotkania, wydarzenia.

Jest to system, w którym aktywność mózgu przetłumaczona jest na dźwięk i gry wideo. Mózg odbierając bodźce reaguje, co powoduje kolejne zmiany w dźwięku i obrazie na ekranie monitora. Opiera się na obrazowaniu czynności bioelektrycznej mózgu podczas wykonywania prostych zadań, co umożliwia świadome wpływanie na pracę mózgu i zmusza do utrzymywania dużego stopnia koncentracji. Zjawisko to opiera się na plastyczności tkanki nerwowej, która cechuje się zdolnością do wytwarzania nowych połączeń neuronalnych.

W czym pomaga biofeedback?

Biofeedback pomaga w:

 • poprawie koncentracji,
 • poprawie pamięci,
 • radzeniu sobie ze stresem,
 • relaksacji,
 • zwiększaniu kreatywności,
 • padaczce – połączenia neuronalne.
 
➡️  VERIM pomaga nie tylko w nauce zarządzania stresem (Energy Management), ale też naszymi zasobami (Resource) i Inteligencją.
Z jednej strony stres (aktywacja ASN) jest bardzo pozytywną reakcją organizmu głęboko osadzoną w naszym mózgu i naszych przodków
w dziejach ewolucji. Pomaga nam radzić sobie z codziennymi problemami
i uaktywnia nas w stanach strachu. Pomaga nam przeżyć!
Drugą stroną medalu jest, że w dzisiejszym życiu codziennym jesteśmy poddani zbyt wielu czynnikom stresogennym, a to prowadzi do problemów psychicznych i psychosomatycznych. Nie znając naszych wewnętrznych mechanizmów psychofizjologicznych stajemy się często zależni od zdarzeń zewnętrznych.
➡️  VERIM został stworzony po to, by każdy indywidualnie mógł rozpoznać własne wzorce stresu i nauczyć się, je (samo) regulować.
Przede wszystkim jest to doskonałe narzędzie do tego, by nauczyć się jak stać się osobą bardziej świadomą siebie i skutecznie działającą, by nie być bezsilną ofiarą swoich wewnętrznych negatywnych wzorców zachowania i myślenia.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on print
Share on email